Predaj áut z leasingu

Pri kúpe mnohí z nás uvažujú nad tým ako naše vytúžené auto získať čo najlacnejšie. V prípade, že nepotrebujeme mať novučičký voz a uspokojíme sa aj z tzv. second hand-om, teda kúpe ojazdeného auta, ponúka sa nám jedinečná možnosť.

Predaj áut z leasingu je čoraz viac obľúbenejším spôsobom ako sa dostať k pomerne novým a často aj luxusným autám za omnoho nižšiu cenu, za akú boli kúpené pôvodne.

Podstatou takéhoto predaj auta z leasingu je fakt, že mnoho klientov leasingových spoločností nedokáže platiť splátky, prípadne sa inak previní voči spoločnosti a tak o svoje auto prídu, keďže to je až do ukončenia zmluvy majetkom samotnej spoločnosti.

Často ide o veľmi luxusné autá v podstate vo veľmi výbornom stave, garážované, s pravidelnými servisnými prehliadkami a perfektnou údržbou.

V dôsledku toho, že je samotné auto pre leasingovú spoločnosť praktický nepoužiteľné, umožnia iným klientom takéto auto získať za cenu omnoho nižšiu, ktorá je niekedy až o polovicu nižšia. Je preto pochopiteľné, že tento spôsob kúpy auta je veľmi obľúbený a často využívaný.

Na čo je však v tomto prípade dôležité si dávať pozor je práve transparentnosť pôvodu vozidla. Pokiaľ však pôvodný majiteľ nemá s leasingovou spoločnosťou úplne ukončené všetky záväzky, mohlo by sa stať, že v prípade dohry na súde by predošlý majiteľ mohol prípad vyhrať a vy by ste tak museli auto vrátiť späť a svoje prostriedky obratom vymáhať taktiež prostredníctvom súdu, s čím by mohli byť spojené mnohé komplikácie, nehovoriac o tom, že prídete o samotné auto.


Tento záznam bol zaslaný Ojazdené vozidlá predaj, Predaj vozidiel a označený , . Záložka je tu.

Komentáre sú uzavreté.